Bursagraph Logo בורסה גרף לימודי שוק ההון לוגו

ללמוד לסחור עם אייל גורביץ'

האנליסט הטכני
המוביל בישראל

אייל גורביץ', מחלוצי האנליסטים הטכניים בישראל. מזה למעלה מ-25 שנים מלמד ומרצה במסגרות רבות: באקדמיה, בבנקים, בבתי ההשקעות ובמכללות פרטיות.

ללמוד מסחר בבורסה

קורס דיגיטלי חדש
חווית למידה אחרת

פרטים נוספים
X
!שים לב מצוין!
הנייר נוסף לתיק האישי בהצלחה! הנייר נוסף לתיק האישי בהצלחה!
ביטול אישור

משיטה לכסף – הדרך שלך למקצוענות במסחר

המרצה בקורס: אייל גורביץ אייל גורביץ

כללי "אל תעשה" לפני עוד עסקה בבורסה

כבר 25 שנים אני סוחר בבורסה, לימדתי לא מעט משקיעים וסוחרים. אני רוצה לחלוק אתכם כמה כללים ותובנות שגיבשתי לעצמי לאורך השנים. אני מאמין שצמצום אי הוודאות, זיהוי המגמה ודיוק בתזמון הם המפתח להצלחה בבורסה, בואו להבין למה.

הקלישאה אומרת שכדי להרוויח בבורסה אתה צריך להפסיד קודם. מעניין אם בלימודי רפואה עליך להרוג כמה חולים לפני שתרפא אותם או אולי בלימודי עריכת דין עליך להכניס לקוחות לכלא לפני שתביא לזיכויים. לא נשמע הגיוני, נכון?

3 כללי אל תעשה במסחר בבורסה

הפסדים בבורסה אינם עניין של גורל. הכול עניין של למידה נכונה, מודעות עצמית, ומחויבות להחלטות שלך. התמרורים החשובים ביותר בכביש הם תמרורי האזהרה. הם מונעים ממך להיכנס למצבים שמעלים את הסיכון לתאונה. שם מדובר בחיים וכאן בכסף. אז הנה כמה כללי אל תעשה שיסייעו לך להימנע מתאונה כלכלית חזיתית :

א. אל תקנה מניה במגמת ירידה – איש אינו יודע היכן תסתיים המפולת ובטח לא אנחנו. כל רכישה של מניה במגמת ירידה תסתיים בהפסד קשה וכואב.
ב. אל תקנה אלא אם כן הסיכון ברור לך גם באחוזים ובעיקר בכסף. כל החלטה מתבססת על יחסי סיכוי סיכון. גם חציית כביש בסיסית ופשוטה. גם במסחר במניות צריך למדוד את הסיכון.
ג. אל תקנה על בסיס שמועות או טיפים. אתה האחרון שהשמועה מגיעה לאוזניו והאחרון שקיבל את הטיפ. כאן תתנהג כישראלי למופת ואל תצא פראייר.


קניית מניה במגמת ירידה כמוה כניסיון לתפוס סכין בנפילה מגובה רב. הנטייה היא לחפש מניות יורדות כדי לקנות אותן בזול, אבל מה שזול עכשיו יכול להיות זול הרבה יותר זול כמה חודשים לאחר מכן.

ללמוד מסחר ? 3 צעדים לפני שיוצאים דרך

1. דע לאן אתה נכנס – לאן שלא תביט עליך להבין את הסביבה בה אתה עומד לפעול. בשוק ההון אתה נכנס לסביבה שמבטיחה לך אי וודאות. העניין הוא שכדי למזער את רמת אי הוודאות אתה צריך שיטה.

2. אוסף מידע? רוב האנשים הם אגרני מידעהאם יותר מידע מניע לקבלת החלטה אינטליגנטית? לא ממש. יותר מוביל רק לתחושת וודאות לא לוודאות אמיתית.


האמונה שהרבה מידע משכלל ומייעל את קבלת ההחלטות מתאימה אולי למחשב או רובוט. במציאות האנושית המידע יוצר בלגן וכאוס בראש.

3. אנשי ברזל מכיר?הטמבלים האלה קמים בארבע בבוקר לאימון. אבל אלו אנשים עם המון מחויבות. הם קיבלו החלטה לשחות 3.8 קילומטר, לרכב 180 קילומטר ובסוף עוד לרוץ מרתון. בהתחלה זה קשה. בסוף זה חלק ממך. אני מעריץ כל אחד שלוקח החלטה ומתחייב אליה.


ללמוד. להתמקצע. לסחור

"כשהתלמיד מוכן המורה מופיע" – זה לא שלי, זה של קאטו הזקן. והוא צודק. לימודים זה עניין רציני. בעיקר אם אתה מתייחס לזה ברצינות ומתכוון למצות את העניין עד תומו, כלומר להתמקצע. בעיני, לא ממש משנה מה אתה לומד אלא כיצד אתה בוחר את הקורס ועל מה אתה שם דגש. אם אתה מחפש מחיר זול זכור ש"אין מוצר שאי אפשר ליצרו זול יותר. הקורבן של אותו מוצר הוא תמיד הלקוח". כאשר אתה בוחר קורס כדאי להתעניין בטיבו של המרצה, בניסיונו, ביכולתו להעביר חומר מורכב בצורה בהירה ופשוטה ובדגשים שהוא שם. סילבוס דומה יכול להיות מועבר בצורה שונה תכלית השינוי על ידי מרצים שונים. אחד יגרה אותך להמשיך ללמוד ויקנה לך את הידע והיכולות שחפצת בהן והשני ישלח אותך לישון.


יש משהו מרשים בעמדת סוחר בבורסה עם כל המסכים, המספרים והגרפים. המציאות הרבה יותר קשה, דורשת למידה, מעקב והתפתחות הדרגתית שבסוף משתלמת.

אני בחור אנלוגי בעולם דיגיטלי – מה לעשות וכל העולם עובר לדיגיטל. מתי היית בסניף הבנק פעם אחרונה? גם ההרצאות, הקורסים וההשתלמויות עוברות לעולם הזה ויש המון יתרונות: הראשון הוא מה שאתה מסתכל עליו דבר ראשון וזה המחיר. השני הוא הזמינות. זה לא רק שאתה לא צריך לנסוע, לחנות, לשבת בכתה ואז לחזור הביתה, כאן אתה לומד כשיש לך זמן ויכול לחזור על השיעור שוב ושוב כמאמר חז"ל : "אין דומה שונה פרקו מאה פעמים לשונה פרקו מאה ואחת פעמים".

אם אתה רוצה שמסחר במניות יהיה חלק ממך? אתה רוצה להיות סוחר? להגדיל אפיקי הכנסה וההון העצמי? אז תתחיל לעשות משהו בשבילך עצמך. בוא להכיר את הכלים והשיטות שיש לי להציע.

  פרטים מלאים על קורס מסחר עצמאי ושיטת תשע השאלות עם אייל גורביץ'

ועוד משהו מעניין - ציטוט של תלמיד מהקורס של אייל!

"מניסיוני האישי - הנושא של עוצמת הרצף ושלבי הרצף, מושגים מרכזיים בקורס, חסכו לי את המפולת של אוקטובר 2018. נושא הרצף ועוצמתו מהווה נדבך מאוד נרחב בניתוחים הטכניים של אייל – ובצדק. לא סתם אייל מקדיש לנושא תשומת לב מיוחדת גם בקורסים המתקדמים ובסדנאות שהוא מעביר. זהו המפתח הנכון לקריאת השוק , ומקנה יתרון לכל מי שרוצה להגיב לשוק - עוד לפני שבירת הרצפים !"


כן אני רוצה להשתתף בשיעור לדוגמא